Děti

Mít děti doma je fajn

Chtěla bych uklidnit rodiče dětí, kteří se teď ocitli v rolích učitelů. My jsme se u nás doma rozhodli pro tuto aktivitu dobrovolně už před 3 roky.

Funguje to tak trochu jako jízda na horské dráze. Někdy jsme nadšení ze společného objevování, jindy se zamknu před dětmi do pokoje, někdy naopak vyženu děti ven na zahradu. Někdy vyplňujeme sešity, někdy děti celý den tvoří a vyrábějí věci pro ně nezbytné ☺ Někdy prosedíme hodiny nad deskovkami. Někdy přijdou kamarádi a volná hra se stane tou nejlepší školou. Někdy tak, jindy jinak.

Zkuste si to a třeba vám pak domškoláci nepřijdou jako takoví exoti ☺

My jsme se rozhodli minimalizovat kontakt se společností a přispět tak ke zpomalení šíření koronaviru. Jsme tedy celé dny doma a při té příležitosti se zrodil jeden nápad.

Pustili jsme se do projektu s pracovním názvem „kids survival“.

Honza (můj muž) chtěl už historicky s dětmi dělat různé aktivity a la skaut (když to zjednoduším). I když je tohle období nezvyklé pro nás všechny a může budit obavy, naopak nahrálo tomuto našemu projektu, na který nikdy vlastně nebylo dost času.

Každý den se s dětmi učíme nějakou novou dovednost, která by jim mohla být k užitku. Začali jsme s balením batohů, „Kápézetkou“ (KPZ=krabička poslední záchrany) a mapováním jedlých rostlin na zahradě. A budeme pokračovat. Je to takový malý tábor ☺

Užijme si ten čas s dětmi, který jsme najednou získali a asi vás – takhle narychlo – překvapil.

Spojme se na FB skupině S dětmi zodpovědně.

Mějte se krásně a držte se v této nelehké době.

Moc vás všechny zdravím.

Kateřina