Novinky

Jak jsem utratila vaše peníze…

Vzpomínáte na akci adventní bojovka? Point byl v tom, že všechny peníze za zakoupené adventní bojovky od zodpovědné výuky půjdou na dobrou věc.

Díky vaší podpoře, sdílení a aktivitám bylo nakonec na účtu k dispozici pro další využití 8 150 korun.

Na základě tohoto úžasného materiálu jsme pro žáky 1. stupně v rámci zdravotních vycházek v TV připravili bojovku rozmístěnou po naší obci. Každá třída dostala mapu se zaznačenými stanovišti. Na jednotlivých zastaveních pak žáci objevili otázku, jejíž odpověď si zaznamenali do křížovky. Pokud si s odpovědí nebyli jistí, mohli využít přiložený text. Během jedné vyučovací hodiny tak žáci natrénovali práci s mapou, zdokonalili se v orientaci v textu, něco nového se dozvěděli, vyluštili si křížovku a ještě se prošli na čerstvém vzduchu.  Za tu radost, kterou z bojovky měli, to opravdu stálo.“ Veronika

S radostí jsem si nechala poradit a četla vaše příspěvky, kam všude přispět. Několikrát se mi stalo, že jsem se dostala do stavu, kdy propadáte skepsi, kolik lidí má problémy. Ale logicky nemůžete zachránit všechny. Hodně jsem přemýšlela nad výběrem (a proto mi to taky dlouho trvalo). Pročítala jsem příběhy jednotlivých osob. Ať už to byli lidé s nějakou vážnou nemocí či postižením, vdovy s dětmi nebo svobodné matky. Nemohla jsem uvěřit, kolik organizací a spolků vzniklo na podporu lidí první linie v této „covidové“ době.

A pak jsem se zamyslela, co je důležité pro mě. A bylo mi to jasné hned. BUDOUCNOST. Z toho vzešly dvě základní linie, na koho se dále soustředit – děti a senioři. Děti jsou budoucnost nás všech a stejný zájem si dle mého zasluhují také naši prarodiče. Chápu to jako automatickou posloupnost, jak to v životě má být. Nejdříve se rodiče starají o děti a pak děti o ně.

Chtěla jsem projekt, který je osvědčený, je tu dlouho a je dostupný 24 hodin denně. Tedy můj výběr padnul na telefonní linky (Linku bezpečí a Linku důvěry), protože jsou z mého pohledu dostupné nejvíce lidem.

  1. Linku bezpečí sleduji už nějakou dobu. Věřím, že má smysl ji podporovat a pomáhat tak dětem, které si jinak o pomoc říct nedokážou. Darovaná částka 4 000 korun.

2. Linka důvěry mi dává velký smysl, protože si ani nedokážu představit, jak lidé vyššího věku jsou zvláště v této době ztracení. Za sebe si myslím, že by neměli zůstat napospas a máme jim co vracet. Darovaná částka 4 000 korun.

Ještě před Vánocemi se mi ozval Jakub Hejzlar (UČITELNICE) s tím, že se jim charitativní záměr líbí a přispějí také. Za projektem www.ucitelnice.cz stojí úžasný sourozenecký pár Miriam a Jakub Hejzlarovi – díky za vaši práci. A protože se rozhodli této aktivity zúčastnit, chtěla jsem podpořit také oblast vzdělávání, které se věnují. Doplnila jsem částku 8 150 na kulatých 10 000 Kč, aby se to lépe dělilo. A udělala jsem tři hromádky (4 000 + 4 000 + 2 000).

3. Vzdělávání. Já jako domškolácký rodič tíhnu k sebeřízenému vzdělávání. Jak tak sleduji současnou situaci u nás, tak se hodně věcí ve školství mění. Proto jsem se rozhodla podpořit a dát vám vědět o projektu www.svobodnedeti.cz, který usiluje o vznik dokumentu o jiných možnostech vzdělávání. Bylo by fajn, kdyby rodiče a děti, kteří se teď „hroutí“ pod tíhou celé této covidové situace, mohli vidět, že mají i další cesty. Že nejsou oběť vláčená proudem. Že se stále mohou rozhodovat a žít podle svého. Mrkněte na to. Třeba vás to osloví. Darovaná částka 2 000 korun.

No a to je vlastně vše. Takže takhle jsem utratila naše peníze 🙂 Naplánuji zase něco podobného. Líbí se mi, jak jsme se spojili pro dobrou věc.

A buďme „pozitivní“!

Dva lidé. Venku prší. Jeden je naštvaný a ptá se druhého (veselého): „Jak můžeš mít radost, když takhle prší?“ „Když budu naštvaný jako ty, bude pršet úplně stejně.“

Vaše Kačka 🙂