Novinky

Jak jsme se propracovali k ADVENTNÍ BOJOVCE

Advent je tady a s ním spousta nápadů a nabídek, jak ho pojmout. Všude na  nás koukají sponzorované příspěvky, čím plnit a neplnit adventní kalendáře, jak je vyzdobit, kam je zavěsit, jak se z toho nezbláznit. Tak se taky přidám

Také jsem chtěla dělat dětem kalendář. Měla jsem dokonce plán, že to bude velmi osobní záležitost. Že napíšu každému dobrodružný příběh a po dni jim budu dávkovat jednotlivé kapitoly s otevřeným koncem, ať je to napínavé. Toť má ambice před měsícem. Chtěla jsem to dát do barevných obálek a takto nějak jim to 1. prosince naservírovat. Chacha.

Zdroj: PINTEREST

Tento nápad se posléze scvrknul na dávkování do jedné stále stejné obálky. Kvůli úspoře, minimalismu a odpadu. 

Pak jsem na svatého Martina uspořádala a do světa nabídla nenáročnou svatomartinskou bojovku. Šla na dračku – což jde většinou vše, co poskytuji zdarma. Ale tentokrát se strhla lavina příspěvků a pozitivních ohlasů na tuto akci. 

“Svátek sv. Martina se blíží a v onlinovém světě se to hemží všemožnými tipy, jak tento den pojmout a zahrnout do učení. Nám tentokrát naprosto sedla svatomartinská bojovka od Káči Hrabíkové a vytáhli jsme ji ven (tu bojovku ☺) do Modřanské rokle, kde jsme schovali zkrácenou legendu o sv. Martinovi, křížovku (k obreslení) a 12 indicií k vyřešení tajenky – celkem tedy 14 zastavení. Děkujeme.“
Z deníku matky domškoláka.

Paní učitelky posílaly dětem v rámci distanční výuky. Školy vytvářely bojovky v lese pro děti, které teď do školy nemohly. Ve městech a vesnicích byly připraveny trasy pro místní komunitu. Bylo to příjemné pojítko a zpestření v této době. 

„Chtěli jsme vám poděkovat za parádní bojovku, naše pětileté cácory to moc bavilo a po vyluštění tajenky (Rozděl se taky) by se jedna rozdělila o lásku a druhá o večeři (právě jsme chystali na stůl.“
Hanka

A jak se nyní blíží čas Adventu, moje adventí ambice ohledně osobních příběhů pro mé děti se přesunula na Vánoce, aneb nestíhám. Energii jsem věnovala tvorbě nových vánočních aktivit pro malé i větší. A také právě této adventní bojovce. Je opět jednoduchá na přípravu, lze ji zase připravovat i pro ostatní a navíc je její součástí také tvořivý tématický poklad za vyluštěnou tajenku. 

Svatomartinskou bojovku si stáhlo 1100 z vás. No tak si to představte. Kdyby si 1000 lidí nyní zakoupilo adventní bojovku, pošleme společně na dobrou věc 35.000,- To je skvělé. Pojďte do toho.
Kupte, vytvořte, nafoťte a sdílejte mezi ostatní #delameradost. Označujte klidně i mě – s radostí vidím, když to co děláte, má smysl. 

Klidný Advent všem. Káča Hrabíková