Novinky

Svatomartinská bojovka

„Nemáš něco na svatého Martina?“ To byla teď častá otázka, kterou jsem dostávala. Nemám. Vždyť všude je toho plno ke stažení. Nebudu tvořit další totožný obsah. Ale pak mě něco napadlo. Přidat k tomu ještě něco trochu navíc. A vznikla naše SVATOMARTINSKÁ BOJOVKA. To „navíc“ zjistíte, až se do toho pustíte

Všichni jsme teď doma a mnoho dětí dost času tráví na online výuce. Takže záměr byl jasný. Jde se ven. No a na co se tedy můžete v této bojovce těšit?

Čeká vás příběh o svatém Martinovi – raději ve dvou verzích. Můj záměr byl, že kratší si přečtou moje děti. Ale nakonec jsem stejně delší variantu četla já. Takže máte na výběr.

Na základě příběhu jsem pak sestavila křížovku, kdy každé slovo je odpovědí na otázku, která se váže k předchozímu textu.

Lístečky s otázkami jsem dávala na různá místa na zahradě. Děti pak dostali jen mapu s označenými místy. Takže jsme procvičili orientaci v prostoru, představivost, trochu si zasportovali (dala jsem nějaký lístek i na strom a skálu).

K dispozici máte vše hotové: návod, příběh, kartičky na různá stanoviště, křížovku. Pro ti, co mají rádi výstupy jsou k dispozici ještě dva pracovní listy (cca pro první a druhou třídu). No a ještě jednu libůstku – omalovánka jedním tahem od skvělé Kateřiny Čermákové. Která je sice oficiálně překladatelka… ale vzhledem k tomu, co dalšího ještě umí, je spíš nadčlověk .

Můžete ji využít jako grafomotorické cvičení – je to jednotažka. My z ní kromě omalovánky udělali také loutku pro stínové divadlo a lucerničku. Mrkněte na Instagram @kacahrabikova, třeba vás napadne něco dalšího.

No a teď to důležité. Získat ji můžete zdarma tady: http://zodpovednavyuka.cz/produkt/svatomartinska-bojovka-s-presahem/

Nechť se dětem líbí.